Kapitola 2

16. srpna 2016 v 22:21
Před pěti lety
Probudila jsem se na židli uprostřed staré místnosti. Zdi byly poničené a popraskané. Kolem bylo cítit vlhko a nespočet zápachů. Připadala jsem si jako v pekle.
Někdo otevřel dveře a vešel.
"Jak se ti tu líbí, zlatíčko?" ozval se jízlivý, známý hlas.
" Felixi?" zašeptala jsem s nadějí, ale strachem. Nevěděla jsem, co se bude dít, ale věděla jsem, že nejspíš ne nic dobrého.
"Ano, jsem to já" slyšela jsem, jak se usmál. Dveře se zavřely s příšerným skřípáním, který trhal uši a naháněl husí kůži na páteři "Víš, proč jsi tu?".
Zavrtěla jsem hlavou. Pohladil mě po tváři, ale já uhnula hlavou, cítila jsem k němu odpor. Jediný člověk, kterému jsem věřila, mě zradil, připoutal k židli a teď se ke mně choval, jako kdyby to nic neznamenalo.
"Potřebujeme tě," zašeptal mi do ucha "potřebujeme tě k nastolení rovnováhy."
"Jaké rovnováhy?" chtěla jsem znít vyrovnaně a statečně.
"Mezi nebem a peklem," řekl nadšeně jako fanatik.
"Proč já?" zatřásl se mi hlas.
Najednou se znovu otevřely dveře a dovnitř vstoupil druhý netvor. Ani nevím, jak se jmenoval, ale najednou stál přede mnou s něčím zakrytým plachtou. Když ji odhodil, krve by se ve mně nedořezal.

"To…to je…"
"Gillotina? Ano má drahá Růže," mlaskl nechutně můj milenec "Jen a jen pro tebe." Zhoupl se na patách s rukama za zády. Jak jsem něco takového mohla milovat? Láska se opravdu slepá…
"Proč to děláš?" chtělo se mi plakat "Proč mě chceš zabít? Vždy jsi byl tak…"
"Lásko, i Hitler byl vegetarián a choval psy." ušklíbl se.
"Ale ty jsi… vždyť jsi věřící. Jeden z nejsilnějších, které znám. Co na to tvůj Bůh?" pokusila jsem se probudit v něm muže, kterého jsem znala.
"Bůh mě zavrhl!" rozkřikl se na mě a já nechápala. Najednou zarecitoval:
"Lepší vládnout v pekle než sloužit v nebi!" zaleskly se mu zuby a ten druhý mě položil na gilotinu. Plakala jsem, ale nemohla jsem se hnout, neměla jsem šanci. Pomalu jsem se smiřovala se smrtí, když v tu ránu najednou zhaslo i to poslední světlo v rohu místnosti a naskočila mi husí kůže na páteři.
"Felixi," vyřkl jeho jméno mocný klidný hlas, ze kterého šel strach ještě víc než z mých vrahů.
"Sebastiene!" (Vergelius) vykřikl zděšeně Felix "c…co tu chceš?!" slyšela jsem, jak ve tmě ustupuje, a nevěděla jsem, jestli mám neznámému být vděčná, nebo se bát.
"Víš, co se stane těm, kdo neuposlechnou jednoho z Pánů?" přibližoval se hlas, který mě najednou přestal děsit, a já ucítila, jak mi pouta sklouzávají po zápěstí "Běž!" uslyšela jsem hlas, ale ne vedle mne, nebo kolem. Byl v mé HLAVĚ. Rychle jsem se ale zvedla a běžela k východu. Ve dveřích jsem se chtěla ohlédnout, ale než jsem se stačila rozhlédnout po místnosti, kde jsem před pár vteřinami čekala na smrt, dveře se sami s bouchnutím zavřeli. Uslyšela jsem výstřely. Lomcovala jsem dveřmi, abych svému zachránci pomohla, ale nemohla jsem, jakoby je něco drželo.
Najednou se s lupnutím otevřely. Nahlédla jsem dovnitř a uviděla siluetu, která se skláněla nad postavou. Byl to muž v obleku a držel Felixe pod krkem. Nakonec u sebe nejspíš doopravdy měl zbraň, protože Felixův poskok ležel na zemi se střelnými ranami. Smrtelnými, mimochodem. Ten muž, Sebastian, se zvedl i s Felixem a otočil se na mě. Měl rudé oči, kterých jsem se okamžitě lekla, a část tváře mu zakrývaly černé vlasy. Nicméně díky odhalenému obličeji jsem i přes rudé oči spatřila krásnou tvář. Za normálních okolností bych si dovolila tvrdit, že patřila andělovi.
Pohnul rty a já si nebyla jistá, jestli se usmál, nebo to byl jen stín, ale najednou oba zmizeli neznámo kam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia Rewlay Mia Rewlay | Web | 19. srpna 2016 v 6:47 | Reagovat

Krásný příběh.Líbí se mi ta tajemnnost. :-)

2 Cherry Blossom Cherry Blossom | Web | 3. ledna 2017 v 19:56 | Reagovat

Pěkné. Líbí se mi to. Jen mi tady chybí něco o tobě :)
Jinak je to ale super :) Jsem zvědavá na pokračování :)

3 Linda Linda | 12. ledna 2017 v 21:00 | Reagovat

http://www.humr.cz/wow/nejvetsi-hokejova-bitka-v-dejinach-kanada-vs-sovetsky-svaz-v-v-piestanech/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama